KASUD LÄBI MEETODITE Neli võimalust õpilasteni jõuda
Külalistund
Külalistund on 45-minutine koolitund enda erialast, ametist või töömaailmas vajalikest oskustest. Õpetajad lisavad veebi oma kutsed tundidesse ja süsteem edastab need sobivatele kandidaatidele. Kui sulle aeg sobib, siis broneeri kutse. Millest tunnis rääkida? Uuri õpetajalt õpilaste ootuste kohta ning ammuta ideid, kuidas tundi läbi viia artiklist “6 nippi, kuidas anda õpilastele edukas (virtuaalne) külalistund”.
Näited:
- luuletaja annab kirjanduse tundi ja räägib oma tööpäevast;
- ettevõtja räägib ettevõtlustunnis, kuidas oma äri püsti panna;
- personalijuht tutvustab karjääritunnis, kuidas toimub palkamine;
- turundusjuht tutvustab matemaatikatunnis, milline roll on turunduses arvudel.
Õppekäik
Õppekäik on kuni 1-2 tunnine klassi külastus ettevõttesse, avaliku sektori asutusse või vabakonda. Sina saad lisada meie süsteemi kutse, et õpilased külla kutsuda.
Õppekäigud toimuvad kahes formaadis: tööprotsessid või ametid. Õppekäigu “Tööprotsessid” eesmärgiks on tutvustada õpilastele, kuidas organisatsioon töötab. Ametite tutvustamise eesmärk on näidata ettevõtte vähemalt kümmet erinevat ametit.
Näiteks:
- Ametid Swedbankis koos kontorituuriga;
- Kuidas töötab Eesti Energia koos kontorituuriga.
Töövarjutamine
Töövarjutamise käigus jälgib õpilane ühe töötaja tööpäeva 4-8h või toimub kohtumine virtuaalselt ja kestab 45 minutit. Oled valmis töövarju võtma? Anna sellest märku! Varjutamise jooksul esitab õpilane küsimusi ning saab endale huvipakkuva töö ja valdkonna kohta võimalikult palju teada.
Näiteks varjutatakse huviga:
- turundusjuhte;
- personalijuhte;
- it-valdkonna eksperte;
- juriste,
- disainereid ja palju teisi!
Nii palju nagu on õpilasi, on erinevaid huvisid.
Jäta oma kontakt ja teavitame sind töövarjunädalatestTudengivarjutamine
Tudengivarjutamise võimaluse saavad 7.-12. klasside õpilased valida ise otse koostööplatvormilt lähtuvalt oma huvile. Tudengivarjutada saab nii kõrgkoolides kohapeal 4-8 tundi või kohtuda hoopis 45 minutit virtuaalselt. Veebikohtumiseks valmistavad õpilased ette 10 küsimust. Näidisküsimused saadetakse õpilastele meilile. Kui soovid, et sinu õpilased tudengivarjutamisest osa võtaks, siis hoia ennast võimalustega kursis.
Tuleviku Tegijad teeb koostööd:
- Tallinna Tehnikaülikooli ja
- Tallinna Ülikooliga.