Neli võimalust aidata õpilastel leida oma tee

Sa oled tegija. Kas sa seda usud või mitte - igatahes oled sa tegija iga õpilase jaoks, kellel on veel lõpueksamid sooritamata, aga vabadust ning piirituid võimalusi pakkuv iseseisev elu juba silme ees. Millised olid sinu sisemised heitlused selle suure elumuutuse lävel? Kas mäletad? Kas said vastuse kõikidele oma küsimustele ja kust hankisid enesekindlust järgmisteks sammudeks? Aitame õpilasi nende teel!

Loo sündmus Jäta oma kontakt
külalistund Terje Ong ja Aljona Galazan

KASUD LÄBI MEETODITE Neli võimalust õpilasteni jõuda

Külalistund

Külalistund on 45-minutine koolitund enda erialast, ametist või töömaailmas vajalikest oskustest. Õpetajad lisavad veebi oma kutsed tundidesse ja süsteem edastab need sobivatele kandidaatidele. Kui sulle aeg sobib, siis broneeri kutse. Millest tunnis rääkida? Uuri õpetajalt õpilaste ootuste kohta ning ammuta ideid, kuidas tundi läbi viia artiklist “6 nippi, kuidas anda õpilastele edukas (virtuaalne) külalistund”.

Näited:

  • luuletaja annab kirjanduse tundi ja räägib oma tööpäevast;
  • ettevõtja räägib ettevõtlustunnis, kuidas oma äri püsti panna;
  • personalijuht tutvustab karjääritunnis, kuidas toimub palkamine;
  • turundusjuht tutvustab matemaatikatunnis, milline roll on turunduses arvudel.
Kutsu külaline oma tundi

Õppekäik

Õppekäik on kuni 1-2 tunnine klassi külastus ettevõttesse, avaliku sektori asutusse või vabakonda. Sina saad lisada meie süsteemi kutse, et õpilased külla kutsuda.
Õppekäigud toimuvad kahes formaadis: tööprotsessid või ametid. Õppekäigu “Tööprotsessid” eesmärgiks on tutvustada õpilastele, kuidas organisatsioon töötab. Ametite tutvustamise eesmärk on näidata ettevõtte vähemalt kümmet erinevat ametit.

Näiteks:

  • Ametid Swedbankis koos kontorituuriga;
  • Kuidas töötab Eesti Energia koos kontorituuriga.
Vaata, millistele õppekäikudele saaksid minna

Töövarjutamine

Töövarjutamise käigus jälgib õpilane ühe töötaja tööpäeva 4-8h või toimub kohtumine virtuaalselt ja kestab 45 minutit. Oled valmis töövarju võtma? Anna sellest märku! Varjutamise jooksul esitab õpilane küsimusi ning saab endale huvipakkuva töö ja valdkonna kohta võimalikult palju teada.

Näiteks varjutatakse huviga:

  • turundusjuhte;
  • personalijuhte;
  • it-valdkonna eksperte;
  • juriste,
  • disainereid ja palju teisi!

Nii palju nagu on õpilasi, on erinevaid huvisid.

Jäta oma kontakt ja teavitame sind
 töövarjunädalatest

Tudengivarjutamine

Tudengivarjutamise võimaluse saavad 7.-12. klasside õpilased valida ise otse koostööplatvormilt lähtuvalt oma huvile. Tudengivarjutada saab nii kõrgkoolides kohapeal 4-8 tundi või kohtuda hoopis 45 minutit virtuaalselt. Veebikohtumiseks valmistavad õpilased ette 10 küsimust. Näidisküsimused saadetakse õpilastele meilile. Kui soovid, et sinu õpilased tudengivarjutamisest osa võtaks, siis hoia ennast võimalustega kursis.
Tuleviku Tegijad teeb koostööd:

  • Tallinna Tehnikaülikooli ja
  • Tallinna Ülikooliga.
Jäta oma kontakt ja teavitame sind

Fookussuunad Aitame õpilastel leida oma erialase kutsumuse!

Kelleks tahan saada?

Õpilased maadlevad terve gümnaasiumi aja ja võib-olla juba varemgi küsimusega “Kelleks tahan saada?”. Isegi, kui aimatakse või teatakse kindlalt, ilmneb sel teel kahtlusi ja kõhklusi, sest noor inimene on kogu aeg muutumises. Aitame noortel näha töömaailma värvikirevust. Aitame tutvuda erinevate ametitega, et nad saaksid öelda: “See mulle kohe kindlasti ei sobi!” VÕI “Vot, see ongi minu jaoks!”

Julge pealehakkamine ja ettevõtlikkus

Tegutusemise tahe ja ettevõtlikkus on tuntavad, kui inimesel on enesekindlust ja pealehakkamist. Kuidas seda noortesse sisendada? Meie usume, et ikka eeskujuga, kuidas muidu? Kui meie ise noori ei toeta ega utsita edasi pürgima, kes siis seda meie eest teeb? Kellele otsa vaadata, kui tahaks öelda “noorus on hukas”?

Kutsu õpilane endale varjuks

LIsa töövarju kutse Jäta oma kontakt

Kuidas see kõik käib Kuus sammu

See, kes kutsub paneb üles kutse ja noor saab selle valida ning kohtumine on kokku lepitud.

  1. Saatsime kuulutuse koopia

  2. Levitame kuulutust

  3. Õpilane broneerib sündmuse

  4. Saadame meeldetuletuse

  5. Kohtumine toimub

  6. Küsime tagasisidet

Oled jõudnud lehe lõppu. Tundub, et saaksid kuidagi kasulik olla? Astu esimene samm ja liitu Tuleviku Tegijate platvormiga!

Loo uus sündmus Jäta oma profiil

Link kopeeritud