Neli võimalust innustada õpilasi õppima

Kuidas parandada õpilaste stardipositsiooni elus ja innustada neid edasi õppima? Külalistunnid toovad oma ala eksperdid klassi ette, kes jagavad oma teekonda. Töö- ja tudengivarjutamine võimaldavad üks ühele kohtumist huvipakkuva ameti või eriala tegijaga. Õppekäigud näitavad tänapäeva töökeskkondi ja töökohti lähedalt.

Loo sündmus Jäta oma kontakt
õpilased

KASUD LÄBI MEETODITE Neli võimalust õpilasteni jõuda

Külalistund

Külalistund on 45-minutine koolitund silmast silma või virtuaalselt, kus külalisõpetaja räägib enda erialast, ametist või töömaailmas vajalikest oskustest. Lisa meie kodulehele külalisõpetaja kutse. Kui oled kutse lisanud, saadame selle sobivatele külalistele automaatselt edasi.

Näited:

 • luuletaja kirjalduse tundi;
 • start-upi asutaja ettevõtluse tundi;
 • personalijuht karjääritundi;
 • turundusjuht matemaatikatundi analüütikast rääkima;
 • sportlane lahkamas enda karjääri kehalises kasvatuses;
 • investor noortekeskusesse rahatarkust jagama.
Kutsu külaline oma tundi

Õppekäik

Õppekäik on kuni 1-2 tunnine klassi külastus ettevõttesse, avaliku sektori asutusse või vabakonda. Organisatsioonid lisavad oma kutsed ja sina saad enda õpilastele valida sobiva.
Õppekäigud toimuvad kahes formaadis: tööprotsessid või ametid. Õppekäigu “Tööprotsessid” eesmärgiks on tutvustada õpilastele, kuidas organisatsioon töötab. Ametite tutvustamise eesmärk on näidata ettevõtte vähemalt kümmet erinevat ametit. Näiteks:

 • Kuidas töötab Swedbank?
 • Millised on ametid Harju Maakohtus?
Vaata, millistele õppekäikudele saaksid minna

Töövarjutamine

Töövarjutamise käigus jälgib õpilane ühe töötaja tööpäeva 4-8h või toimub kohtumine virtuaalselt ja kestab 45 minutit. Sobiva töövarjukoha saab õpilane ise meie veebilehel broneerida.
Varjutamise jooksul esitab õpilane küsimusi ning saab endale huvipakkuva töökoha ja valdkonna kohta võimalikult palju teada. Näidisküsimused saadetakse õpilastele meilile. Soovid, et sinu õpilased töövarjutamisest osa võtaks? Hoia ennast võimalustega kursis!

Näiteks kõige rohkem varjutatakse:

 • juhte;
 • it-valdkonna tegijaid;
 • juriste;
 • näitlejaid;
 • vaimulikke;
 • arste jne.
Jäta oma kontakt ja teavitame sind töövarjunädalastest

Tudengivarjutamine

Tudengivarjutamise saavad 7.-12. klasside õpilased valida ja broneerida ise otse tulevikutegijad.ee lehel lähtuvalt oma huvist. Tudengivarjutada saab nii kõrgkoolides kohapeal kui ka kohtuda 45 minutit veebi teel. Veebikohtumiseks valmistavad õpilased ette 10 küsimust. Näidisküsimused saadetakse õpilastele meilile. Kui soovid, et sinu õpilased tudengivarjutamisest osa võtaks, hoia ennast võimalustega kursis.

Tuleviku Tegijad teeb koostööd järgmiste kõrgkoolidega:

 • koodJõhvi
 • Sisekaitseakadeemia
 • Tallinna Ülikool
 • Tallinna Tehnikaülikool
Jäta oma kontakt ja teavitame sind

Fookussuunad Aitame igal õpetajal tegeleda karjääri ja ettevõtluspädevusega

Karjääriõpe ja -pädevus

Karjääriõppe üks peamistest teemadest on enesetäiendamise ja tööturu võimaluste tundmine ning nende tähtsus karjääri kujundamisel. Lisaks eneseanalüüsile, annab tööturust parem ülevaade iseseisvasse ellu astuvale noorele enesekindlust ehk parema stardipositsiooni, sest just enesekindlad ja teotahtelised löövad elus läbi.

Ettevõtlusõpe ja rahatarkus

Ettevõtlusõppe eesmärk on toetada ennastjuhtivate ja algatusvõimeliste noorte kujunemist. See on praktiline ja eluline õppeaine, kus noored saavad lähemalt tuttavaks ettevõtluse ja tööelu võimalustega. Igaühest ei saa ettevõtjat, kuid ettevõtlikkus tuleb kõigile kasuks. Tuleviku Tegijate platvorm aitab eesmärke ellu viia, tutvustades maailma, kus tuleviku tegijad oma ideid ellu viima hakkavad.

Kutsu külaline oma tundi töömaailma tutvustama

LIsa oma külalistunni kutse Jäta oma kontakt

Kuidas see kõik käib Kõigest 6 sammu Tagasi Kooli

Kohtumiste kokkuleppimiseks oleme loonud platvormi, mis aitab lihtsalt ja kiiresti õige koostööpartnerini jõuda.

 1. Lisa külalisõpetajale kutse ja saad kuulutuse

  Peale kutse loomist saadame sulle kutse koopia meili peale, mis kuvatakse Tuleviku Tegijate lehel. Saad sündmust jagada ja oma kalendrisse lisada.

 2. Levitame kuulutust

  Saadame kuulutuse sobivatele külalisõpetajatele.

 3. Ekspert broneerib sündmuse

  Külalisõpetaja, kellele külalistunni aeg sobib, broneerib selle. Seejärel saad automaatkirja tema kontaktidega. Tema saab kirja sinu kontaktidega.

 4. Saadame meeldetuletuse

  Saadame sulle meilile meeldetuletuse kohtumise kohta üks päev enne sündmust.

 5. Kohtumine toimub

  Rõõmustame koos sinuga! See päev ongi käes! Kas oled valmis? Läks! P.S. Ära unusta pilti teha ja sotsiaalmeedias @tagasikooli märkida. Võid pildi ja paar rida kohtumisest saata ka helena@tulevikutegijad.ee

 6. Küsime tagasisidet

  Pärast sündmust saadame sulle tagasiside küsimustiku. Aitäh, et aitad meil korraldust veelgi sujuvamaks muuta!

MEIE INIMESED Õpetajad ja noorsootöötajad on öelnud

Merje, ettevõtlusõpetaja

Merje, ettevõtlusõpetaja

Külalisõpetajad annavad väga palju sellist teadmist noortele, mida on mujalt keeruline saada.

Kätlin, liikumisõpetaja ja valikkursuste juhendaja

Kätlin, liikumisõpetaja ja valikkursuste juhendaja

Kutsun tundidesse külalisõpetajaid, sest see aitab laiendada õpilaste silmaringi ning anda nende teadmistele uusi vaatenurki.

Oled jõudnud lehe lõppu. Tundub, et siin on sinu õpilaste jaoks midagi vajalikku? Astu esimene samm ja liitu Tuleviku Tegijate platvormiga!

Loo uus sündmus Jäta oma kontakt

Link kopeeritud