Tagasi nimekirja

Töövarjunädal: “Sain ametist selgema pildi”

Novembris 2022 oli õpilastel võimalus töövarjuks minna ning töömaailmaga lähemalt tutvust teha. Oma ala tegijad kutsusid enda ameteid varjutama üle kogu Eesti ning noored varjutasid nii IT-juhte, arste, kui ka vangivalvureid.

Töövarjunädalat korraldasid Eesti Töötukassa, JA Eesti ning Tuleviku Tegijad. Novembris toimus kokku 246 töövarjutamist ning Tuleviku Tegijad said varjutamise osas päris palju tagasisidet. Vaatame, mida osalejad töövarjunädalast arvasid.

Kärdi kogemus töövarjutamisest: “Käisin töövarjuks RING Fm saatejuhil ja väga meeldis tutvuda kõige sellega mis raadiosaate tegemisse sisse läheb. Ma olen väga õnnelik et sain võimaluse sinna minna ja tutvuda selle kõigega.”

Evelina kogemus töövarjunädalast: “Varjutamine oli minu jaoks väga huvitav ning muljet avaldav. Käisin varjutamas ERGO tarkvaraarendajat ja sain teada palju IT maastikust. Samuti oli huvitav jälgida just IT tiimi koostööd. Väga meeldis ka ERGO uus peakontor. Töövarjupäev oli minu, abituriendi jaoks, üks väärtuslikumatest päevadest!”

Katrini kogemus töövarjunädalast: “Mina käisin töövarjuks Operaili kommunikatsioonijuhil ja ütleksin, et päev oli väga õnnestunud. Sain vastused kõigile oma küsimusele ning tutvusin kontoris töötavate põnevate inimestega. Sain isegi abiks olla paari tööülesandega, mis oli väga julgustav ja meeldiv! 😊 See töökogemus oli inspireeriv ning kindlasti uurin edasi kommunikatsioonijuhi ametit!”

Mihkli kogemus töövarjutamisest: “Põnev oli näha niiöelda tagatubadesse ja kuulda millega Swedbanki projektijuht päriselt tegeleb. Mulle ei öelnud esialgu projektijuhi ametinimetus mitte midagi – aga nüüd kui seda lahti seletatakse, siis saan aru milleks seda ametit ja neid ülesandeid vaja on. Sain ametist palju selgema pildi.”

Kirke kogemus töövarjunädalast: “Mina käisin töövarjuks Viru Vangla kriminaalhooldusametnikul. Mind on alati huvitanud noorte elu ja ma tahtsin teada saada, et mis nendest noortest saab, kes nii varajases eas kriminaalasjadesse satuvad. Kuidas nad edasi saavad ja mis neid sellesse punkti toonud on. Sain nii palju uut teada! Selle töö juures meeldib mulle väga see, et sellel ametil saab noori aidata.”

Hanna-Ly kogemus töövarjunädalast: “Inimesed olid väga toredad ja Restoran ÜLO juhataja tööd oli huvitav vaadata. Päev oli tore ning millegi üle kurta pole. Sain vastused kõikidele oma küsimustele ja ka häid ideid tulevikuks!”

Eesti Töötukassa kogemusest selgub, et töövarjunädal osutus väärtuslikuks ka oma ala tegijatele. Näiteks sai Töötukassa noortevaldkonna juht võimaluse kuulda 10. klassi õpilase mõtteid ja perspektiivi noortevaldkonna teemadele, millega nad igapäevaselt tegelevad.

Link kopeeritud