
Mis enne külalistundi õpetajaga kindlasti läbi rääkida?
Väga äge, et lähed noortega oma teadmisi ja kogemusi jagama, neid innustama ja inspireerima koolipingis edasi pingutama! Aitäh! Kui sa ei ole endale sobivat külalistundi leidnud, siis pane end kirja siin ja võtame ühendust, kui õpetaja sulle sobiva tunnikutse tagasikooli.ee platvormile lisab.
Kui oled külalistunni kutse broneerinud, siis vaata, kas said kinnituskirja õpetaja kontaktidega. Ei märganud meilboksis? Vaata igaks juhuks ka rämpsposti kausta ning kui seal ka ei ole, siis kirjuta Reilile reili@tagasikooli.ee ning tema lahendab su mure. 🙂
Kiri käes? Nüüd on sul õpetaja kontaktid. Kirjuta talle üks kiri ja uuri, kui palju õpilased tunni teemast teavad, millised on nende võimalikud küsimused või soovid. Mõtle läbi, kas tahaksid näidata slaide, kasutada Kahooti või mõnda muud vahendit/platvormi, et tund interaktiivsemaks muuta?
Sellest oleneb, kas õpilastel võib telefoni või arvutit vaja minna? Parem kui see neil sel juhul juba enne tunni algust käepärast on. Samuti on sulle vaja projektorit või nutikat tahvlit slaidide näitamiseks, kui soovid oma lugu illustreerida. Otsusta seda oma sisetunde järgi. Külalistunni andmise meetodeid on mitmeid erinevaid. Kindlasti ei ole vale ega õiget viisi. Küll aga tasub meeles pidada, et mida interaktiivsem ja praktilisem on tund, seda paremini jääb see õpilastele meelde.
Samuti tasub kokku leppida, millal on küsimuste küsimise aeg. Erinevad võimalused:
- Õpilased valmistavad küsimused kodutööna ette.
- Jagad õpilastele tunni alguses postitid, kuhu nad küsimuse kirjutavad.
- Jagad nendega google docsi/formsi linki, kuhu nad oma küsimuse sisestavad.
- Nad küsivad küsimusi jooksvalt tunni jooksul kätt tõstes.
- Nad küsivad küsimusi 10min tunni lõpus.
Ja viimaks – lepi kokku, kus õpetaja sind täpselt kooli juures ootab ning mis kell seal kohtute.
Inspireerivat külalistundi!