Tagasi nimekirja

Märtsis said enam kui 7000 koolinoort rahatargemaks

Märtsis toimus Eestis taas rahatarkuse kuu, mille eesmärk on tõsta noorte oskust rahaga ümber käia. Tuleviku Tegijate eestvedamisel viisid erinevate pankade ja teiste organisatsioonide töötajad läbi 150 temaatilist külalistundi. Rahatarkuse kuu kulminatsiooniks oli Eesti Pangaliidu virtuaalne rahatarkuse konverents 9.-12. klassi õpilastele, millest võttis osa üle 4000 noore.

„Enam kui 150 külalistunniga jõudsid oma ala tegijad viia rahatarkust rohkem kui 3000 õpilaseni üle Eesti. Peamiselt rääkisid külalisõpetajad noortele investeerimisest, säästmisest ja eelarve koostamisest,“ ütles MTÜ Tuleviku Tegijad tegevjuht Teibi Torm. „Rahatarkuse külalistundide tagasiside oli väga positiivne, mis kinnitab, et noortel on huvi saada rahatargemaks ning seda just läbi praktikute teadmiste ja näidete,“ lisas Torm.

Külalistunde andsid Swedbanki, SEB, LHV, Luminori, Bigbanki, Coop panga, Rahandusministeeriumi, Eesti Panga ja paljude teiste organisatsioonide inimesed. Kõige enam andis rahatarkuse teemadel külalistunde Swedbank. Kõige aktiivsemad koolid olid Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium ja Tallinna Mustamäe Gümnaasium. Tuleviku Tegijate platvormi kaudu toimusid külalistunnid 56 koolis Harjumaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Põlvamaal, Raplamaal, Saaremaal, Võrumaal, Valgamaal, Viljandimaal.

Swedbank seadis eesmärgiks anda märtsis 100 külalistundi ning eelmise aastaga võrreldes kaks korda suurem tulemus ka täideti. „Saja külalistunnini jõudmisel oli lisamotivatsiooniks veel see, et iga antud tunni eest annetas pank 10 eurot Tuleviku Tegijatele,” sõnas Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse ekspert Mari-Liis Jääger. „Külalistund on hea võimalus tunnetada, kuidas noored maailma tajuvad, mõtlevad ja mis neile huvi pakub. Sel korral üllatusin laste suurtest unistustest, näiteks kuuenda klassi lapsed koguvad raha metsatüki ostuks, et Eestis metsa maha ei võetaks, teine soovis loomade varjupaika Saaremaale,“ lisas  Jääger. 

Tuleviku Tegijate platvormi kaudu saavad oma ala tegijad tutvustada noortele töö- ja haridusmaailma. Selleks saab minna külalisõpetajaks, kutsuda endale töövari või korraldada õppekäik. Aprill on pühendatud töövarjutamisele.

Koostöös finantsasutustega valmis õpetajatele ka viis uut õppematerjali. Gümnaasiumile mõeldud materjalid on laenamisest, finantsjärelvalvest, maktomajandusest, maksudest jm on kõigile õpetajatele kättesaadavad siin.

23. märtsil toimunud põhi- ja keskkoolinoortele suunatud virtuaalset rahatarkuse konverentsi „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?“ saab järele vaadata siit.

Pangaliidu algatusel tähistati rahatarkuse kuud 11. korda. Rahatarkuse kuud vedasid eest Eesti Pangaliit, Tuleviku Tegijad, Rahandusministeerium ja Finantsinspektsioon.

Link kopeeritud